Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trochu  zamyšlení nad našimi politiky.

Má to smysl ?


  

Obrazek

Převzato  - www.idnes.cz 


Šéf lidovců je přesvědčen, že všechny problémy s policií mají původ ve sporu s jeho bývalou sekretářkou Marcelou Urbanovou. (Autor: Dušan Tománek,  MAFA)

 18. prosince 2006  

Šéfa lidovců Jiřího Čunka pronásleduje min

ulost ze vsetínské radnice, kde je už osm let starostou. Podle informací MF DNES se jeho aktivitami z komunální politiky zabývají v současné době minimálně čtyři policejní útvary.

Například protikorupční policie prověřuje, jestli Čunek nedostal půlmilionový úplatek od jedné realitní firmy ve Vsetíně.

Jde o čtyři roky starou událost. Policie ji začala prověřovat před měsícem. "V dané věci nebudeme sdělovat žádné informace," řekla mluvčí protikorupční policie Veronika Dumková.

Jak se policie o případu dozvěděla, není jasné. Může jít o vážné informace, ale stejně tak je možné, že ten, kdo policii informoval, si vymýšlí a chce Čunka poškodit. (Policie například nedávno vyšetřovala i trestní oznámení pro údajný podvod na premiéra Topolánka a nakonec je jako neodůvodněné odložila.)

"Úplatek? To je nesmysl," říká Čunek, který se před měsícem stal senátorem a oznámil, že se funkce starosty vzdá.

 

Obrazek

 Obrazek

Předseda KDU-ČSL Jiří Čunek už netrvá na tom, že se trojkoaliční vláda občanských demokratů, lidovců a zelených nesmí opírat o jednoho či několik málo přeběhlíků. Čunek přitom dosud tvrdil, že by byl nerad, kdyby budoucí vláda stála právě na takzvaných přeběhlících.

Řekl to dnešním Hospodářským novinám a Právu. Čunek chce, aby vláda dostala důvěru a pak co nejrychleji spojila reformní zákony s hlasováním o důvěře. Pokud by neprošly a sněmovna se k nim do tří měsíců neusnesla, musel by prezident vyhlásit předčasné volby. "Spočítal jsem si, že když budu trvat na tom, že s přeběhlíky žádnou vládu nepodpoříme, tak tady bude třetí pokus a ten může být pokusem na léta," vysvětlil v rozhovoru pro HN změnu svého postoje.

Přeběhlíky prý nicméně nadále neuznává a tento způsob "politického turismu" nemá rád. Právu v této souvislosti také řekl, že v minulosti vyzýval poslance Miloše Melčáka, aby neopouštěl sněmovní klub ČSSD.

Nejpozději ve čtvrtek hodlá premiér Mirek Topolánek (ODS) přinést prezidentovi Václavu Klausovi návrh své druhé ministerské sestavy. Do té doby chtějí mít občanští demokraté, lidovci a zelení hotový také program, kvůli jehož přípravě ustavili expertní skupiny. Paralelně výsledky jejich práce posuzují předsedové stran.

Pokud jde o programové priority, zcela uzavřen zatím není podle Čunka žádný bod. "Kromě těch otevřených bodů, které se týkají dopravy, daní, energetiky, lidských práv a sociální spravedlnosti, ale mezi stranami nejsou větší problémy," řekl HN. Připustil, že problémová může být debata se zelenými o jaderné energetice. "V době, kdy stát investoval 120 miliard do Jaderné elektrárny Temelín, tak by v programu vlády neměla být likvidační část proti jaderné energetice. Se zelenými se naopak shodneme v důrazu na alternativní zdroje," dodal.

Až se strany dohodnou na programových prioritách, mají se domluvit na mechanismech koaliční spolupráce, přesném rozdělení resortů i na tom, kteří politici budou ve vládě. Předsedové ODS, KDU-ČSL a Strany zelených se už dohodli na tom, že nejsilnější strana obsadí polovinu křesel a stejný počet ministrů by měli dohromady lidovci a zelení. Čunek dnešnímu Právu mimo jiné řekl, že do vlády počítá s bývalými lidoveckými předsedy Cyrilem Svobodou a Miroslavem Kalouskem.


Lidovci a zelení odsouhlasili vstup do vlády ODS

Obrazek

Vláda by měla mít 18 členů, zelení i lidovci dostanou po čtyřech křeslech. (Autor: Michal Sváček,  MAFA)


 20. prosince 2006  21:07, 

Lidovci i zelení se rozhodli pro vstup do vlády s ODS. Po přikývnutí KDU-ČSL souhlasila po šestihodinovém jednání i Strana zelených.

Dostane čtyři křesla, podle MF DNES je mezi nimi školství, životní prostředí a zahraničí. Lidovci obsadí pět ministerstev včetně resortu financí. 

Obrazek

 

No a co Vy na to ?.

Obrazek

a je po ptákách .......................
 Aktuální zpravodajství :


Aktuální r e v u e : 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář